Başlangıç / Genel Bilgiler / Remux Nedir?

Remux Nedir?

Remux aslında basit bir ifadeyle gerçek bluray 2160p (4K) & 1080p görüntüdür. Bir film paylaşımın da bu ibareyi ( Remux ) görürseniz, bu filmin olduğu gibi diskteki haliyle korunduğunu, görüntüyle oynanmadığı, encode edilmediği anlamına geliyor. Orjinal Bluray disc’ler 100, 66, 50 ve 25 gb arasında değişen boyutlara sahiptir. Genellikle Blu-ray filmler de Dvd filmler gibi bir sürü dosya ve klasör ile birlikte gelirler. Bluray disc’ler dünya üzerinde bölge bölge çıkarıldıkları için (Amerika, Avrupa vs.) genellikle bir bluray diskte hemen hemen bir çok dil ve alt yazı seçeneği mevcuttur.

Blu-ray disklerde işimize yarayan Türkçe ve İngilizce hariç tüm dil seçenekleri ve ekstra özellikleri çıkartılarak yeni bir dosya oluşturma işlemine Remux denir. Remux işlemi sırasında ihtiyaç duyulan ses ve görüntüye herhangi bir kayıp verilmeden kalite düşürülmeden elde edilir. Remux’ler ise ham blu-ray diskin içerisinde dosyaların ayıklanarak yeniden birleştirilip mkv formatına dönüştürülmüş halidir.

Remux Filmlerin Artıları

 • Hard diskinize indirip, yükleyip direkt olarak TV’ye bağladığınızda gerçek Bluray kalitesinde film izlemenize imkan sağlayarak, sizlere büyük kolaylık oluşturur. 
 • Ekstra olarak Bluray diske yazdırıp media oynatıcı ile oynatmabilirsiniz.
 • Görüntü ve ses kalitesinde oynama yoktur, ham orjinal bluray disc’in içindeki kalitenin kendisidir. Buda filmi izlerken, yüksek çözünürlük kalitesini yakalamanıza imkan sağlamaktadır.
 • Riplenmiş, sıkıştırılmış ve encode edilmiş filmlerde ripleme işlemeninden kaynaklı bazı sıkıntılar olabiliyor, Remux filmler de ripleme ve encode işlemleri yapılmadığı için bu gübü sorunlar yaşanmaz.
 • Remux filmlerde ses ve alt yazı senkroları sorunları gibi problemlerle karşılaşmazsınız. Remux filmlere ripleme, sıkıştırma ve encode kesinlikle uygulanmaz.
 • Iso halindeki filmlere göre daha az yer kaplar ve harddiskinizde daha fazla film barındırmanıza imkan sağlar.
 • Büyük ekranlı tv ve projeksiyonlarda kaliteli film izlemenize olanak sağlar.

Sizlerde aşağıdaki linkten Film arşivini indirerek 1000 ‘lerce 4K Uhd 2160p Remux ve Bluray 1080p Remux Filmlerimizden listenizi oluşturup sipariş verebilirsiniz.

Film Arşivi Listesini İndir

Film Listesi İndir

Aşağıdaki İletişim kanallarındanWhatsApp veya mail ] her hangi birisi ile günün her saati iletişime gecebilirsiniz.,

WhatsApp : 0544 408 53 38
Mail : movies.dolum@gmail.com

7 yorumlar

 1. Alp

  merhabalar türkçe dil destekli olmayan remux formatında filmlere türkçe dublaj eklenebilir mi teşekkürler

  • admin

   Merhabalar Alp Bey
   Remux içeriklere türkçe dil ve türkçe altyazı eğer uyumlu versiyunları varsa eklenebilmektedir.

 2. alihan

  Kafama takılan bir konu var.
  Listeye göre herhangi bir filmde “1080p bluray” film 15GB iken “Remux 1080p bluray” filmin boyutu 20GB.
  Aradaki 5gb farklılık nedir? Remux’un daha düşük boyutlu olması gerekmiyor muydu?

  • admin

   Merhabalar Ali Bey
   Remux Filmler Orjinal bluray diskin içindeki 2160p ve 1080p görüntünün riplenmemiş ve encode edilmemiş halidir, Ondan dolayı Riplenmiş ve encode edilmiş filmlere göre boyutları yüksek olur, görüntü ve çözünürlük kalitesi ripli 1080p filmlere göre daha yüksektir
   Remux filmler Dünyanın her yerinde standartır.

   • alihan

    o zaman 1080p remux’un görüntü ve ses kalitesi normal 1080p’ye nazaran iyi değil mi?
    cevabınız için teşekkürler

    • admin

     Tabiki orjinal olan zaten Remux içerikler, 1080p rip remux içeriklerden oluşturulur ve rip kalitesine görede görüntüde kayıplar yaşanır.

 3. Mustafa Ermu

  Kısa ve öz bilgi için çok teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir